I Eliminacja Pucharu Wielkopolski już za nami!

I Eliminacja Pucharu Wielkopolski już za nami!

Pierwsze zawody eliminacyjne w ramach Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu 2017 odbyły się 22 kwietnia w Jeziorkach koło Leszna i od razu zgromadziły na starcie imponującą liczbę zawodników.
WZJ z przyjemnością odnotował przy tej okazji zdecydowany wzrost zainteresowania zawodami w formule regionalnej – ponad 90 procent uczestników posiadało rejestrację w naszym związku sportowym lub PZJ. Jest to bardzo dobry prognostyk dla rozwoju ujeżdżenia w Wielkopolsce i wyraźnie wskazuje na tendencję do podnoszenia kwalifikacji poprzez dążenie do uzyskiwania kolejnych klas sportowych i uprawnień. Mamy nadzieję, że w efekcie zaowocuje to również osiągnięciami sportowymi, które w niedalekiej przyszłości będą dumą naszego regionu.
W Jeziorkach już teraz mieliśmy okazję podziwiać wiele wspaniałych przejazdów. Dwie pary osiągnęły wynik przekraczający 70%: Dominka Henzel z KJ Podkowa Gruszczyn oraz Klara Woźniczko z KJ Raduszyn (trenowana przez Ambasadorkę Pucharu Wielkopolski – p. Martę Wiśniewską). Dominika zwyciężyła w kategorii Juniorów Na Kucach, natomiast Klara triumfowała w najliczniej obsadzonej kategorii: Juniorów I Juniorów Młodszych Na Dużych Koniach. W kategorii Młodzików Na Kucach dzielnie walczyła siódemka dzieci, wśród których tym razem najlepsza okazała się Maria Karnabal z KJ Podkowa Gruszczyn. Wśród Seniorów na czele klasyfikacji usytuował się Tomasz Nowakowski z UKS Fiord . Z pełnym rankingiem w poszczególnych kategoriach zapoznać można się poniżej. WZJ (patronujący tym rozgrywkom) zachęca jednocześnie do aktywnego uczestnictwa w kolejnych zawodach – na najlepszych czekają na finiszu nie tylko puchary i medale, ale i specjalistyczne szkolenia… A więc do dzieła, ujeżdżeniowa Wielkopolsko!
L J