MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI ZAKOŃCZONE

W ubiegły weekend w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w skokach przez przeszkody.

Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach: Kuce-do 70 cm, wiek zawodnika 9-11; Kuce-do 85 cm, wiek zawodnika 12-16 oraz juniorzy i seniorzy.

Pierwszej kolejności rozegrano finały kucy.

W rywalizacji kucy (70 cm) zwyciężyła Marta Konarska na kucu Jacob z KJ Podkowa Gruszczyn, miejsce drugie zajęła Amelia Hofman i Filemon z KJ Olmet-Ostsped Ostrów Wielkopolski, trzecie miejsce na podium wywalczyła Natalia Głowacz na kucu Szaman reprezentująca KJ Liliówka Stęszewko.

W kategorii kucy (85 cm) złoty medal zdobyła Oliwia Jach i Kreska z KJ Sokół Damasławek, srebro wywalczyła Julia Perek i Tazina z Posadowskiego Towarzystwa Jeździeckiego, natomiast brąz Natalia Sydow i Erozja reprezentująca Stowarzyszenie Klub Jeździecki Gronówka.

W kategorii juniorów zwycieżył Gniewko Jachimowicz na Falentino z KJ Liliówka Stęszewko, miejsce drugie zajął Klaudiusz Jach i Black Jack reprezentujący KJ Sokół Damasławek, miejse trzecie wywalczyła Anna Stasiak i Bila z KJ Olmet-Ostsped Ostrów Wielkopolski.

W rywalizacji seniorów złoto wywalczył Dawid Rakoczy na Hatoki z KJ Profil Piła, srebro Mieszko Dąbrowski i Efronm, reprezentujący KJ przy SK Mieczownica, natomiast brąz Szymon Stasiak i Denton z KJ Olmet-Ostsped Ostrów Wielkopolski.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Gratulacje należą się również Kraju Jumping Team, którzy świetnie poradzili sobie w debiucie jako organizatorzy.