Finał Pucharu Wielkopolski oraz Mistrzostwa Wielkopolski w Ujeżdżeniu 2017 Rychlik.

W niedzielę 8 października w Ośrodku Rekreacyjno Sportowym Leśna Podkowa w Rychliku rozegrano pod patronatem Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego Mistrzostwa Wielkopolski w Ujeżdżeniu w 4 kategoriach: Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych Na Dużych koniach, Juniorów Na Kucach oraz Młodzików.

Puchar Wielkopolski cieszył się przez cały sezon znakomitą frekwencją. Finał w Rychliku, w którym wynik liczony był razy półtora wyłonił ostatecznie trójki najlepszych zawodników: w Seniorach – Jagienka Łukomska, Zofia Czwojdark i Katarzyna Adamczewska, w Juniorach i Jr.Mł. na Dużych Koniach – Klara Woźnicka, Natalia Głębowska i Marika Jankowiak , w Juniorach na Kucach – Dominika Henzel, Anna Hałasowska i Zuzanna Augustyniak oraz w Młodzikach – Maria Karnabal, Natalia Głowacz i Zuzanna Szeszuła. Wyniki rankingu pucharowego potwierdziły się w Mistrzostwach Wielkopolski. Mistrzostwa rozegrane zostały w identycznych kategoriach i składały się z konkursu półfinałowego oraz finałowego, a zawodniczki zajęły w nich miejsca w takiej samej kolejności, jak w Pucharze, dowodząc tym samym, jak bardzo potrzebna jest systematyczna praca i konsekwentny kalendarz startów. Mistrzostwa oceniane były przez zespół sędziowski pod wodzą p.Marleny Grucy-Rucińskiej, której towarzyszyli panowie Jerzy Łukomski oraz Łukasz Walter. Mimo niesprzyjającej pogody spowodowanej reperkusjami orkanu Ksawery organizatorzy stanęli na wysokości zadania i udało się przeprowadzić się imprezę na bardzo satysfakcjonującym poziomie. Były medale, puchary, honorowe derki i szarfy, piękne flots oraz wspaniałe nagrody – i łzy radości… Cieszymy się bardzo, ze popularność ujeżdżenia w Wielkopolsce zaczyna wzrastać!

Szczególne podziękowania za przygotowanie i pomoc organizatorom należą się Pani Lilianie Jachimowicz i Pani Monice Kochanowskiej.

Na zdjęciu: medalistki w Seniorach- Jagienka Łukomska, Zofia Czwojdrak i Katarzyna Adamczewska oraz sędziowie: p.Marlena Gruca-Rucińska, p.Łukasz Walter oraz Prezes WZJ p.Ryszard Szymoniak.