RUSZA CAVALIADA!

22 listopada, w Centrum Prasowym MTP odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającej się Cavaliady (30 listopada- 3 grudnia).

W halach MTP w Poznaniu rozpocznie się cavaliadowy trójbój (Poznań – Lublin – Warszawa) jeździeckich zawodów skokowych: CSI3*-W (eliminacje Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej), CSI1*, CSIYH1* oraz Cavaliada Future. Oprócz tego Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, krajowe zawody w ujeżdżeniu i paraujeżdżeniu, woltyżerce sportowej oraz Wechta Eventing Tour (WKKW).

Do CSI3*-W zgłosili się jeźdźcy z 26 państw w tym dwukrotny mistrz olimpijski, ubiegłoroczny triumfator Longines Global Champions Tour – szwedzki jeździec Ralf-Goran Bengtsson oraz prawie wszyscy (oprócz Felixa Hassmanna GER) dotychczasowi zwycięzcy cavaliadowych konkursów Grand Prix. Polskę będzie reprezentowało 40 jeźdźców.

Wśród startujących nie zabraknie zawodników wielkopolskich klubów. W konkursach CSI3*-W zobaczymy m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Krzysztofa Ludwiczaka, Mściwoja Kieconia, Huberta Kierznowskiego, Andrzeja Opłatka i Maksymiliana Wechtę. W CSI1* wystartuje ponad stu polskich jeźdźców, a w CSIYH1* – 33, a wśród nich duża grupa Wielkopolan. Do zawodów ujeżdżeniowych zgłosiło się 12 par, w tym Natalia Organista z SJ Baborówko. W Wechta Eventing Tour wystartuje 10 wukakawistów z Pawłem Warszawskim z SJ Baborówko na czele. Cavaliada Future to zawody skokowe dla najmłodszych jeźdźców na kucach. Do rywalizacji w kategorii midi zakwalifikowało się 8 par, a wśród nich dwie amazonki z KJ Podkowa Gruszczyn – Maria Karnabal i Marta Konarska oraz Marcelina Jackowiak z SKJ Gronówka.  Natomiast w kategorii mini: Natalia Głowacz z KJ Liljówka Stęszewko, Julia Ganowska z KJ Ranczo Kołata oraz Kinga Kozber.. W HPP w powożeniu wystartuje Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo. (bk)