PUCHAR WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU- II ELIMINACJA

PUCHAR WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU- II ELIMINACJA

 

Tym razem – w Kociałkowej Górce. Mimo upalnej pogody w niedzielę 27 maja 2018 zanotowano tu ponad 80 startów, co dobrze świadczy o wzrastającym zainteresowaniu ujeżdżeniem w Wielkopolsce. Jak zwykle rozegrano 5 konkursów pucharowych.

W kategorii młodzików wygrała doświadczona już Maria Karnabal z KJ Podkowa Gruszczyn, a za nią uplasowały się: Taja Zoll z KJ Pony Jumping Team i Jolanta Kóska z KJ Agrohandel Śrem. Maria Karnabal umocniła się tym samym na pozycji liderki w rankingu Pucharu.

W kategorii Juniorów na Kucach wygrała Julia Walorek z KJ Podkowa Gruszczyn przed Natalią Sobecką z KJ Liljówka Stęszewko, jednak na pozycji pierwszej w rankingu pozostała nieobecna tu Dominika Henzel.

W popularnej kategorii Juniorów na Dużych Koniach zwyciężyła Maya Paszkiewicz z KJ Podkowa Gruszczyn, a na następnych miejscach znalazły się: Zuzanna Augustyniak z KJ Michałówka oraz Vesna Wojtaszek z KJ Podkowa Gruszczyn. Maya Paszkiewicz pozostała oczywiście  liderką tej grupy i udanie zadebiutowała w kategorii Open, zajmując pierwsze miejsce w konkursie N 3 i wyprzedzając Katarzynę Woźniak z KJ Podkowa Gruszczyn i Annę Śledzik z SJ Baborówko. W rankingu na miejsce pierwsze przesunęła się Katarzyna Woźniak.

Kategorię Seniorów wygrała Anna Śledzik z SJ Baborówko przed koleżanką klubową Katarzyną Wosik oraz Dagną Mikołajczak z KJ Agrohandel Śrem, na czele rankingu pozostała jednak Ewa Niestrawska z KJ Jeziorki.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy udanych startów w następnej Eliminacji Pucharu Wielkopolski w Jeziorkach!

L.J.

Na zdj. Anna Śledzik – zwyciężczyni Eliminacji w kategorii Seniorów. Fot. Anna Bilska

Pełen ranking: https://wzjpoznan.pl/wp-content/uploads/2018/05/ranking-2-2018.pdf