PUCHAR WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU- III ELIMINACJA

Trzecia z pięciu zaplanowanych rozgrywek eliminacyjnych  w ramach Pucharu Wielkopolski tym razem odbyła się w czasie dwudniowych zawodów w Jeziorkach k .Leszna, połączonych z Eliminacjami OOM IV Regionu.

Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie i w bardzo dobrej atmosferze, a  licznie zgromadzeni widzowie oglądać mogli wiele naprawdę świetnych przejazdów, których odbiciem były wysokie noty sędziowskie.

W Pucharze Wielkopolski w kategorii młodzików zwyciężyła Jolanta Kóska na Royal z KJ Agrohandel Śrem, która uzyskała bardzo wysoką ocenę na styl – 7,4 punktu. Niewiele niższe noty otrzymały dwie następne zawodniczki: Maria Karnabal na Anthony Hopkins z KJ Podkowa Gruszczyn (7,2 p.) oraz Taja Zoll na Ksantii z KJ Pony Jumping Team (7,1 p.). Marysia Karnabal utrzymała pozycję lidera w rankingu tej kategorii, natomiast miejsca 2-3 zajmują obecnie wspólnie Jolanta Kóska i Taja Zoll.

W grupie juniorów na kucach bardzo dobrze pokazała się Dominika Siudzińska z JUKS Abakus Kaczyna, która w konkursie pucharowym zajęła dwa pierwsze miejsca na koniach Cinamon i Apis. Miejsce trzecie zajęła Natalia Sobecka na Orlicie z KJ Liljówka Stęszewko. Dominika Siudzińska zajmuje obecnie w rankingu miejsce pierwsze, na miejscu drugim plasuje się Julia Walorek a na miejscu trzecim – Natalia Sobecka.

Konkurs eliminacyjny dla Juniorów Na Dużych Koniach kolejny raz wygrała Maya Paszkiewicz na Odyseuszu z KJ Podkowa Gruszczyn, za nią uplasowały się Monika Bajsert na Gamie z KJ Jeziorki Osieczna i Wiktoria Grabowska na Corrason Espinado z KJ Grodno Dwór.

Wyniki tego konkursu nie wpłynęły jednak na zmiany w czołówce rankingu, w którym na miejscu pierwszym znajduje się Maya Paszkiewicz, a za nią Vesna Wojtaszek oraz Zuzanna Augustyniak.

W nowej kategorii Open w bardzo trudnym programie N 3 wystartowały tym razem tylko dwie zawodniczki, ale obie poradziły sobie znakomicie osiągając bardzo dobre wyniki procentowe. Miejsce pierwsze zajęła Katarzyna Woźniak na Czekoladzie z KJ Podkowa Gruszczyn, a miejsce drugie Klara Woźnicka na Rogerze z KJ Złoty Rubin.

W rankingu na miejscu pierwszym umocniła się Katarzyna Woźniak, na miejscu drugim znajduje się Agata Kaczmarek a na miejsce trzecie wskoczyła debiutująca w tej grupie Klara Woźnicka.

Juniorka Klara Woźnicka zadebiutowała również w kategorii Seniorów, wygrywając na koniu Go Go Borneo konkurs C2 z rewelacyjnym wynikiem 67,252%. Miejsce drugie zajęła Agata Kaczmarek na koniu Krafter, dotychczas startująca w kategorii Open a reprezentująca KJ Michałówka – również ze świetnym wynikiem 64,595%. Na miejscu trzecim uplasowała się Anna Śledzik na koniu Al. Grando P z SJ Baborówko z wynikiem 60,991%, która jednocześnie objęła pozycję lidera w rankingu nr 3. Na miejsce drugie spadła Ewa Niestrawska, na miejscu trzecim znajduje się Dagna Mikołajczak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy niezwykle udanych występów i zapraszamy na IV Eliminację Pucharu w Baborówku 30 lipca 2018!