V ELIMINACJA PUCHARU WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU- ŁOPUCHOWO 2018.

V ELIMINACJA PUCHARU WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU- ŁOPUCHOWO 2018.

 

Dwudniowe zawody w Łopuchowie, rozegrane 22 i 23 sierpnia 2018, zakończyły tegoroczny cykl rozgrywek eliminacyjnych w ramach Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu.

Jak zwykle dopisała frekwencja (pomimo nieobecności większej części kuców, które walczyły o medale skokowe w Jakubowicach), a sprawna organizacja sprzyjała dobrej atmosferze wśród rywalizujących zawodników. Składowi arbitrów przewodniczyła  p. Zofia Górska – sędzia z ogromnym doświadczeniem i uprawnieniami FEI, gwarantując startującym nader cenne uwagi i komentarze.

Aktualny ranking, przedstawiony poniżej, prezentuje nam sytuację we wszystkich pięciu kategoriach przed Finałem w Lesznie.

Bez zmian w grupie młodzików, juniorów na kucach i juniorów na dużych koniach.

W kategorii Open na miejsce trzecie przesunęła się Klara Woźnicka, na miejscu pierwszym nadal Katarzyna Woźniak i na miejscu drugim Maya Paszkiewicz.

W seniorach na miejscu pierwszym juniorka Klara Woźnicka, a tuż za nią Agata Kaczmarek i Anna Śledzik. Jakie będą ostateczne rozstrzygnięcia pokaże jednak dopiero Finał w Lesznie – a wiele jeszcze może się tam zdarzyć.

Wyniki w Lesznie mnożone są razy półtora, a ponadto nie wiadomo na dziś, na jakie kategorie zdecydują się zawodniczki, które zbierały punkty w dwóch grupach. Ich decyzje w tej kwestii z pewnością wpłyną  na dynamikę punktacji rankingowej, a nam dostarczą niewątpliwie sporo emocji…

Razem z Finałem Pucharu Wielkopolski rozgrywane będą również Mistrzostwa Wielkopolski: półfinał w sobotę i finał w niedzielę – suma uzyskanych w tych konkursach  wyników zadecyduje z kolei o rozstrzygnięciach medalowych tego sezonu.

Zawody w Lesznie mają charakter otwarty i posiadają również konkursy towarzyskie – już dziś z przyjemnością zapraszamy więc wszystkich zawodników do startu w tej prestiżowej imprezie.

(L.J.)

PEŁNY RANKING