FINAŁ PUCHARU WIELKOPOLSKI I MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU.

FINAŁ PUCHARU WIELKOPOLSKI I MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU.

 

Pięknym 2-dniowym turniejem w Lesznie zakończyły się zmagania wielkopolskich ujeżdżeniowców w sezonie 2018.

Zawody rozegrano 22-23 września w hali JKS Przybyszewo.

Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu rywalizacja przebiegała w komfortowych warunkach, a załamanie pogody nie spowodowało żadnych perturbacji w przebiegu tej najważniejszej na naszym terenie imprezie. Wysoki standard, zapewniony dzięki znacznemu wkładowi WZJ, spotkał się też z uznaniem uczestników, którzy skupić się mogli na realizacji swoich sportowych celów. A emocji nie zabrakło i finalny baraż sporo przetasował w ostatecznych wynikach zarówno Pucharu Wielkopolski, jak i samych Mistrzostw regionu.

W Pucharze w kategorii Młodzików ostatecznie miejsce pierwsze zajęła 10-letnia Jolanta Kóska (KJ Agro-Handel Śrem) przed Marią Karnabal (KJ Podkowa Gruszczyn), a na miejscu trzecim uplasowały się ex equo po zaciętej walce Taja Zoll (KJ Pony Jumping Team) i Paulina Sawicka (SJ Baborówko).

Wśród Juniorów na Kucach najlepsza okazała się Dominika Siudzińska (JUKS Abakus Kaczyna), a miejsca następne zajęły Julia Walorek (KJ Podkowa Gruszczyn) oraz Natalia Sobecka (KJ Liljówka Stęszewko).

W sporej grupie Juniorów na Dużych Koniach zwyciężyła Maya Paszkiewicz (KJ Podkowa Gruszczyn) przed Natalią Głębowską (KJ Gołębin Stary) i Zuzanną Augustyniak (KJ Michałówka).

W nowej w tym roku kategorii Open miejsce pierwsze wywalczyła Katarzyna Woźniak (KJ Podkowa Gruszczyn), miejsce drugie Klara Woźnicka (KJ Złoty Rubin), a miejsce trzecie – Anna Śledzik (SJ Baborówko).

Wśród Seniorów zwyciężyła juniorka Klara Woźnicka (KJ Złoty Rubin), na miejscu drugim uplasowała się Anna Śledzik (SJ Baborówko), a na miejscu trzecim – Agata Kaczmarek (KJ Michałówka).

Niewątpliwie Puchar Wielkopolski nabrał rumieńców i bardzo cieszy wzrastająca frekwencja oraz poziom startujących.

Podziękować należy też za ich wkład organizatorom rozgrywek eliminacyjnych, które w tym roku odbyły się w Gruszczynie, Kociałkowej Górce, Jeziorkach, Baborówku i Łopuchowie.

Mistrzostwa Wielkopolski rozegrane w tym roku w formule dwudniowej składały się z sobotniego półfinału oraz finału w niedzielę.

W kategorii Senior i Open w ramach konkursu finałowego mieliśmy okazję podziwiać programy dowolne z muzyką, młodzicy sędziowani byli na styl zawodnika, a juniorzy na kucach i dużych koniach – programy klasyczne.

Mistrzynią Wielkopolski została Klara Woźnicka (KJ Złoty Rubin) na koniu Go Go Borneo, medal srebrny zdobyła Anna Śledzik (SJ Baborówko) na Al  Grando P, natomiast brąz powędrował do ubiegłoroczne medalistki Zofii Czwojdrak (KS Idmar) startującej na koniu Genghis Khan.

W kategorii Open zwyciężyła znów Klara Woźnicka (KJ Złoty Rubin), na miejscu drugim uplasowała się Katarzyna Woźniak (KJ Podkowa Gruszczyn) na klaczy Czekolada, na miejscu trzecim – Anna Śledzik (SJ Baborówko) na Donatelli.

W juniorach klasyfikacja ułożyła się podobnie, jak w rankingu Pucharu Wielkopolski: w kucach zwyciężyła Dominika Siudzińska (JUKS Abakus Kaczyna) na Cinamon, medal srebrny powędrował do Julii Walorek  (KJ Podkowa Gruszczyn) na Falco, a medal brązowy do Natalii Sobeckiej (KJ Liljówka Stęszewko) na Orlicie.

W dużych koniach złoto zdobyła Maya Paszkiewicz (KJ Podkowa Gruszczyn) na Odyseuszu, medal srebrny – Natalia Głębowska (KJ Gołębin Stary) na koniu Drifter, a medal brązowy – Zuzanna Augustyniak (KJ Michałówka) na koniu Moment.

W młodzikach zwyciężyła Jolanta Kóska (KJ Agro-Handel Śrem) na kucu Royal. Równą ilość punktów procentowych zdobyły w tej kategorii dwie amazonki, zgodnie z regulaminem miejsce wyższe zajęła jednak ta z nich, która osiągnęła lepszy rezultat w konkursie finałowym. W ten sposób medal srebrny powędrował do Marii Karnabal (KJ Podkowa Gruszczyn) na Antony Hopkins, a medal brązowy – do Pauliny Sawickiej (SJ Baborówko) na Miluni.

W sobotni wieczór w sali konferencyjnej Hotelu Sandro Silver odbyła się również konferencja poświęcona bieżącej problematyce wielkopolskiego ujeżdżenia, na której uroczyście wręczono puchary i nagrody rzeczowe laureatom Pucharu Wielkopolski 2018.

Nagrody ufundowane zostały przez WZJ oraz Sponsorów Pucharu: Pro Linen, Biomag, Sklep Jeździecki Bruge, pasze Chrupka i firmę Piękny Konik, którym składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania.

Słowa podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy  nie w mniejszym stopniu  przyczynili się do sukcesu tej pięknej imprezy: JKS Przybyszewo, KJ Jeziorki, Prezesowi i Komisji Ujeżdżenia WZJ, sędziom, obsłudze, trenerom, gościom i przede wszystkim – samym zawodnikom, którzy tak wspaniale przepracowali na swoich koniach tegoroczny sezon!

L.J.