SZKOLENIE DLA GOSPODARZY TORU- HERMANÓW.

SZKOLENIE DLA GOSPODARZY TORU- HERMANÓW.

 

W Hermanowie  27-28.12.2018r. odbyło się szkolenie Gospodarzy Toru, które zorganizowali Stanisław Helak i Robert Bartkowiak.

Wykłady prowadził Frederic Cottier, brązowy medalista olimpijski w Skokach przez Przeszkody w 1988r., obecnie Gospodarz Toru z uprawnieniami „Level” 4. W swojej karierze budował parkury podczas Mistrzostw Świata w Caen. Jest również trenerem młodych koni.

Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych najwięcej czasu poświęcił na budowaniu torów przeszkód dla młodych koni. Zwrócił uwagę, że na świecie nie używa się drągów leżących na ziemi, a stawia się płotki wysunięte przed przeszkodą. Jak najszybciej wykorzystuje się „liverpool”. Żeby szkolenie młodych koni miało sens muszą współpracować ze sobą PZJ, PZHK, hodowcy, zawodnicy i G.T.. Według niego jest to orkiestra, której dyrygentem jest Gospodarz Toru.

Odbyło się również szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadził Karol Motała.

W klinice uczestniczyli: Robert Bartkowiak, Natalia Cegiełka, Bogdan Chrzanowski,Adam Galuba, Maciej Głuszek, Stanisław Helak, Krzysztof Kierzek, Michał Masłowski, Wiesław Laskowski, Krystian Ograbek, Maciej Pekaniec, Jacek Pękalski, Rafał Pisarek, Andrzej Potaczek, Jan Ratajczak, Mateusz Ruprecht, Bartosz Skrzypczyk, Roman Sobkowiak, Jerzy Szumilas, Łukasz Szustorowski, Szymon Tarant, Piotr Tokarski, Grzegorz Twardowski, Jerzy Wandzel, Arkadiusz Weckwert. Szkoda, że mimo skierowania oferty do wszystkich polskich G.T. tylko 1/3 z nich z niej skorzystała.

Organizatorzy i uczestnicy bardzo dziękują Wielkopolskiemu Związkowi Jeździeckiemu za pomoc w zorganizowaniu szkolenia.

 

R.B