Ruszył Puchar Wielkopolski w Ujeżdżeniu.

Ruszył Puchar Wielkopolski w Ujeżdżeniu.

 

Zawody na poznańskiej Woli rozegrane 16 i 17 lutego 2019 to zarazem pierwsza w tym roku edycja serii rozgrywek eliminacyjnych Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu 2019.

Na ten sezon WZJ zaplanował aż 6 takich baraży przed wrześniowym finałem w Lesznie, rywalizacja zapowiada się więc naprawdę ekscytująco.

Nowa formuła Pucharu (to już trzecia jej odsłona) rozpędziła wielkopolskie ujeżdżenie, czego koronnym dowodem jest nieustannie wzrastająca frekwencja i ambitne zamierzenia naszych dresażystów.

Na zawodach na Woli oceniono 130 przejazdów, a spectrum programów rozciągało się od małego czworoboku dla młodzików na styl po CS 1 na poziomie Inter II.

Pucharowe eliminacje wyłoniły też w sobotę pierwszych liderów rankingu w poszczególnych kategoriach, którymi są: Jolanta Kóska KJ Agro-Handel Śrem (Młodzicy), Dominika Siudzińska JUKS Abakus (Juniorzy Na Kucach), Anna Przysada Racocki KJ (Juniorzy), Celina Urbanowicz JUKS Abakus (Open) i Anna Śledzik (Seniorzy).

Dziękujemy Organizatorom za kontynuację zimowych zmagań, gospodarzom obiektu za udostępnienie komfortowej hali, składowi sędziowskiemu za niełatwą pracę, sponsorom za piękne nagrody, a wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom i gościom – za tak liczne przybycie i wspaniałe prezentacje na czworoboku! Następna eliminacja Pucharu – również na Woli, w dniach 13-14 kwiecień 2019. Zapraszamy serdecznie!

L.J.

Zdjęcia – Aleksandra Wala