Puchar Wielkopolski w Ujeżdżeniu- druga odsłona.

Puchar Wielkopolski w Ujeżdżeniu- druga odsłona.

 

Poznańska Wola znów gościła ujeżdżeniowców. Rozegrane 13 i 14 kwietnia 2019 roku zawody były zarazem drugim eliminacyjnym barażem dla zawodników rywalizujących w ramach Pucharu Wielkopolski 2019.

Frekwencja jak zwykle dopisała, dzięki czemu mogliśmy oglądać wiele wspaniałych przejazdów i cieszyć się z uczestnictwa nowych twarzy we wszystkich chyba kategoriach wiekowych.

W młodzikach w konkursie pucharowym miejsce pierwsze zajęły ex aequo debiutująca Zuzia Antkowiak na Johnnnym oraz Paulinka Sawicka na Miluni. W rankingu umocniła się na czele tej grupy Jolanta Kóska, za którą znajdują się obecnie Paulina Sawicka i Wiktoria Matuszak.

W kategorii Juniorów Na Kucach konkurs wygrała tym razem Julia Antkowiak na Lucas RJT, natomiast w rankingu na miejsce pierwsze wysunęła się Aleksandra Krawczyńska, za którą plasują się obecnie Julia Antkowiak i Dominika Siudzińska.

Tradycyjnie bardzo dobrze miewa się kategoria Juniorów Na Dużych Koniach, w której sklasyfikowanych jest aż 11 zawodniczek! W konkursie D-2 wśród uczestniczek Pucharu najlepsza okazała się Taja Zoll na koniu Blacky. W rankingu tej kategorii na czoło przesunęła się Marysia Karnabal, która wyprzedza Alicję Michalską i Antoninę Roemer.

W grupie Open bezapelacyjnie zwyciężyła w konkursie Anna Śledzik na Donatelli i zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu. Miejsce pierwsze to w tej chwili Celina Urbanowicz, miejsce trzecie – Katarzyna Wosik.

Dużo działo się w kategorii Seniorów, w której liczba sklasyfikowanych zawodniczek wzrosła do siedmiu. Najlepszą pucharową seniorką okazała się Katarzyna Woźniak na Czekoladzie, natomiast w rankingu miejsce pierwsze utrzymała Anna Śledzik, za którą znajdują się obecnie Natalia Ładniak-Zdziera i Katarzyna Woźniak.

Wszystkim uczestnikom zawodów – nie tylko pucharowym – serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następne dresażowe spotkanie, które odbędzie się już 25 maja w Raduszynie!

L.Jachimowicz

Zdjęcia – Foto i Basta