ŚWIETNE WYNIKI WIELKOPOLSKICH ZAWODNIKÓW- MP I PP JAKUBOWICE 2019.

ŚWIETNE WYNIKI WIELKOPOLSKICH ZAWODNIKÓW- MP I PP JAKUBOWICE 2019.

 

W miniony weekend w Jakubowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kuców i Młodzików, Puchar Polski Kuców i małych Koni oraz Dzieci II.

Wielkopolscy zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrą formę przywożąc 13 medali i zajmując miejsca w czołowej dziesiątce.

Rywalizacja finałowa rozłożona była na dwa dni.

W sobotę jako pierwszy odbył się finał Pucharu Polski gr. C, w którym srebrny medal zdobyła Helena Piontek na Rolex 2 z KJ Rio Grande Krosinko.

Puchar Polski grupy D-Bis został zdominowany przez zawodników z naszego regionu.

Złoty medal zdobył Antonii Śliwiński i Apla reprezentujący klub KJ Podkowa Gruszczyn, medal srebrny wywalczyła Agata Derda na Lopiks’s Appie z KJ Michałówka, natomiast medal brązowy zdobyła Amelia Górnicka i Walencja z Budzyńskiego KS Kłos.

Jako ostatni konkurs w sobotę rozegrano finał Pucharu Polski gr. E, gdzie medal srebrny wywalczyła Zosia Budzyńska i Fabia reprezentująca Stow. KJ Gronówka.

Niedzielne starty otworzył finał Pucharu Polski Dzieci II, w którym na najwyższym stopniu podium stanęła Kornelia Smura na Grupo Prom Viox W z  Stow. KS Jumping Events Poznań.

W finale Mistrzostw Polski Młodzików medal srebrny wywalczyła Agata Maćkowska na Montgomerie Ex May Dream z KJ Podkowa Gruszczyn, medal brązowy natomiast, zdobyła Julia Ganowska i Tiffany reprezentująca KJ Ranczo Kołata.

Następnie rozegrano finał Pucharu Polski gr. A1. Medal złoty wywalczyła zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, medal brązowy zdobyła Pola Rynowiecka na Ferrari z KJ Olmet-OstSped.

Zmagania zakończył finał Mistrzostw Polski Kuców, w którym nasze reprezentantki objęły całe podium.

Medal złoty zdobyła Agata Derda i Kosma z KJ  Michałówka, srebro wywalczyła Aleksandra Osuch i Rosa reprezentująca KJ Podkowa Gruszczyn, medal srebrny zdobyła reprezentantka KJ Sokół Damasławek Dominika Henzel i Rosanna.

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim którzy przyczyniają się do sukcesów zawodników z Wielkopolski.