ŚWIETNE WYNIKI WIELKOPOLSKICH ZAWODNIKÓW- MPK, MPM, PPK, PPMK, PPDz.II JAKUBOWICE 2020.

ŚWIETNE WYNIKI WIELKOPOLSKICH ZAWODNIKÓW- MPK, MPM, PPK, PPMK, PPDz.II JAKUBOWICE 2020.

 

W miniony weekend w Jakubowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kuców i Młodzików, Puchar Polski Kuców i Małych Koni oraz Dzieci II.

Wielkopolscy zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrą formę przywożąc 10 medali i zajmując miejsca w czołowej dziesiątce.

Rywalizacja finałowa rozłożona była na dwa dni sobota-niedziela.

W sobotę jako pierwszy odbył się finał Pucharu Polski gr. A-0, w którym brązowy medal zdobyła Lila Kulesza na Alfie z KJ Podkowa Gruszczyn.

W Pucharze Polski grupy D-Bis na najwyższym stopniu podium stanęła Kornelia Górnicka na Walencji z Budzyńskiego KS Kłos. Tuż poza podium na czwartym miejscu ex aequo uplasowały się cztery nasze zawodniczki: Julia Ganowska z KJ Ranczo Kołata i Tiffany, Nadia Lehmann z Lehmann Sport Horses Sp. z o.o. i Lexus, Oliwia Kamińska z KJ Michałówka i Lopik’s Appie oraz Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek i Corbinian.

Jako ostatni konkurs w sobotę rozegrano finał Pucharu Polski Dzieci II, w którym na najwyższym stopniu podium stanęła Nell Sówka z KJ Podkowa Gruszczyn i Juranda, a tuż poza nim na czwartym miejscu znalazła się Hanna Maciejewska na Lolita Van Avermaet z JUKS Abakus Kaczyna.

Niedzielne starty otworzył finał Pucharu Polski gr. C, w którym na podium zabrakło naszych zawodników. Czwarte miejsce natomiast wywalczyła zawodniczka Stow. KS Jumping Events Martyna Pliem-Perka na Nancy Ponysport.

W finale Mistrzostw Polski Młodzików medal srebrny wywalczyła Zuzanna Przybylska z JUKS Abakus Kaczyna i Orchid’s Highland Surprice, a medal brązowy Kornelia Jurasz z KJ Podkowa Gruszczyn i Rolex 2.

W finale Pucharu Polski gr. A1, srebrny medal zdobyła Wiktoria Cwalina i S-Porum z KJ Podkowa Gruszczyn.

Następnie rozegrano finał Mistrzostw Polski Kuców gr. D, w którym na podium stanęły dwie zawodniczki z naszego regionu. Medal złoty zdobyła Nell Sówka i Ben Gun z KJ Podkowa Gruszczyn, a medal brązowy Olga Tuliszkiwicz i Funny Boy z KJ Sokół Damasławek. Tuż poza podium na czwartym miejscu stanęła natomiast Marcelina Jackowiak i Coast Playes Seguret z Stow. KS Jumping Events.

Zmagania zakończył finał Pucharu Polski gr. E, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka z Stow. KJ Gronówka Natalia Sydow i Isti, a brązowy medal wywalczyła Julia Biskup z KJ Liljówka Stęszewko i Tekila-K.

 

Gratulujemy serdecznie medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników.