MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W SKOKACH – JASZKOWO 2020

W miniony weekend w Jaszkowie zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski w skokach przez przeszkody.

Trzydniowe zmagania zawodników i ich koni zadecydowały o tegorocznych medalach. Mistrzostwa rozegrano w czterech kategoriach: dzieci na kucach w wieku 9-12 lat, 12-16 lat, juniorzy i seniorzy.

W grupie dzieci 9-12 lat zeszłoroczny sukces powtórzyła i medal złoty zdobyła Nel Skotarczak reprezentująca KJ Podkowa Gruszczyn tym razem na Pasjonata Parys, medal srebrny wywalczyła Zofia Kamińska i Pasjonata  Amigo z KJ Ranczo Kołata, natomiast medal brązowy zdobyła Zuzanna Przybylska i Cinamon z JUKS Abakus Kaczyna.

W grupie 12-16 lat złoty medal zdobyła Agata Maćkowska z KJ Podkowa Gruszczyn i Golden Moment, medal srebrny wywalczyła Zofia Michalska z Pony Jumping Team i Macierzanka, natomiast medal brązowy zdobyła zawodniczka bez przynależności klubowej Antonina Kucharska i Blazing Desert Mirage.

Mistrzynią Wielkopolski w kategorii Juniorów została Julia Biskup z KJ Liljówka Stęszewko i Tekila-K, drugie miejsce na podium i srebrny medal wywalczył Piotr Pietrzak reprezentujący JUKS Abakus Kaczyna na klaczy Napoli Van De Looise Heide, natomiast brązowy medal powędrował do Zuzanny Nowakowskiej z Stow. KJ Gronówka i Caroliny.

W kategorii Seniorów medal złoty zdobył reprezentant Stow. Kraju Jumping Team Rafał Krajewski i Cokowaah, srebrny medal wywalczyła Aleksandra Rękosiewicz i Duravella z KJ Sokół Damasławek, a na trzecim stopniu podium stanął Jakub Dorynek z KJ Kalumet Boszkowo i Botswana 2.

Medalistom oraz wszystkim zawodnikom, którzy licznie wzięli udział w Mistrzostwach, trenerom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.