MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU ORAZ FINAŁ PUCHARU 2020

Finał Pucharu i Mistrzostwa Wielkopolski w Ujeżdżeniu

Mistrzostwa Wielkopolski wraz z Finałem Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu rozegrane zostały na poznańskiej Woli w dniach 12-13 września 2020 r. Edycja ta, ze względu na nakładający się termin MP Kuców, dedykowana była wyłącznie dużym koniom w kategoriach: Junior, Senior i Open, natomiast naszych najmłodszych zawodników oglądać będziemy w mistrzowskich rozgrywkach przeznaczonych specjalnie dla kucyków dopiero 17 października. Ta niełatwa decyzja spowodowana skomplikowaną sytuacją w kalendarzu okazała się słuszna, albowiem nasze młodziczki zdobyły na MP w Barłominie aż dwa medale! Nie brakowało również emocji podczas rozstrzygnięć regionalnych. Programy sobotnie z mnożnikiem finałowym zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji w rankingu Pucharu Wielkopolski 2020.

W licznej kategorii Juniorów Na Dużych Koniach wygrała zdecydowanie najlepsza obecnie z naszych młodych dresażystek Taja Zoll z KJ Rio Grande Krosinko, natomiast miejsce drugie zajęła Dominika Siudzińska z JUKS Abakus Kaczyna i miejsce trzecie – Magdalena Zydorczak ze St.J. Baborówko.

W kategorii Open zwycięski laur przypadł Karolinie Pińczyńskiej z JUKS Abakus, miejsce drugie zajęła Monika Majchrzak z KJ Idmar Krajkowo, a miejsce trzecie – Patryk Reimisz bpk.

W kategorii seniorów znów triumfowała przebojowa Taja Zoll, która wyprzedziła Natalię Głębowską z KJ Raduszyn i Annę Śledzik ze St. J. Baborówko.

Na dekoracji wręczono również Nagrodę Specjalną – Puchar Przewodniczącej Komisji Ujeżdżenia WZJ Za Najwyższy Wynik Łączny w Pucharze Wielkopolski 2020. W tym roku p. Liliana Jachimowicz miała przyjemność wręczyć tę szczególną nagrodę promującą wysoki poziom wykonawstwa i maestrię w sztuce ujeżdżenia niezwykłej Tai Zoll, która osiągnęła swoimi dwoma najlepszymi przejazdami wynik 183,397%.

Konkurs finałowy Pucharu był jednocześnie konkursem wejściowym Mistrzostw Wielkopolski, które rozstrzygnięte zostały w niedzielę. Emocji nie brakowało, czego skutkiem były spore przetasowania wśród zawodników walczących o srebrne i brązowe medale.

W kategorii Juniorów zwyciężyła Taja Zoll, natomiast medal srebrny niespodziewanie zdobyła Agnieszka Słodzinka z KJ Podkowa Gruszczyn. Medal brązowy powędrował do trzeciej zawodniczki Pucharu – Magdaleny Zydorczak.

W kategorii Open o medalowym rozdaniu zadecydowały programy dowolne z muzyką. Wygrała  Karolina Pinczyńska, która na swoim hiszpańskim koniu zaprezentowała bardzo spójny i dynamiczny przejazd w rytmie flamenco. Medal srebrny zdobyła Joanna Goździewska z JUKS Mieczewo, a brązowy – Dominka Siudzińska.

Programy muzyczne, zawsze niezwykle interesujące dla oglądających zaprezentowano również w kategorii Seniorów. Zwyciężyła młodziutka Taja Zoll, która pokazała bardzo dojrzały program znakomicie zsynchronizowany z muzycznym tłem. Medal srebrny zdobyła również juniorka – dynamicznie progresująca Natalia Głębowska, a medal brązowy – reprezentująca St.J. Baborówko Maja Kasztelan.

Przejazdy oceniał zespół sędziowski w składzie: Monika Warych, Żaneta Sokołowska, Elżbieta Strzeszewska i Liliana Jachimowicz. Nad sprawną organizacją konkursów na dwóch czworobokach czuwała p. Katarzyna Wosik. Zarówno im, jak i wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów – w tym oczywiście nieocenionym Sponsorom – należą się gorące słowa podziękowania, skierowane oczywiście również do naszych zawodników i ich trenerów .