MISTRZOSTWA I FINAŁ PUCHARU WIELKOPOLSKI KUCÓW W UJEŻDŻENIU ZAKOŃCZONE

MISTRZOSTWA I FINAŁ PUCHARU WIELKOPOLSKI KUCÓW W UJEŻDŻENIU ZAKOŃCZONE

Mistrzostwa i Finał Pucharu Wielkopolski Kuców w Ujeżdżeniu

W sobotę 17 października na poznańskiej Woli odbyły się ostatnie już w tym sezonie ujeżdżeniowe mistrzostwa regionu – tym razem dedykowane  dzieciom na kucach i jednocześnie połączone  z Finałem Pucharu Wielkopolski 2020 w kategorii Młodzików oraz Juniorów na Kucach.

Dopisała zwłaszcza frekwencja w grupie najmłodszych – w ramach mistrzowskiej rywalizacji podziwiać można było aż 10 przejazdów na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Nie zawiodły młodziutkie medalistki Mistrzostw Polski w Barłominie – zwyciężyła kolejny raz Jola Kóska z KJ Agro Handel Śrem, a medal srebrny wywalczyła przebojowa Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn. Medal brązowy powędrował do rąk klubowej koleżanki małej Joli – Wiktorii Matuszak.

Tak samo ukształtowało się też tegoroczne podium pucharowe, potwierdzając zarazem równą formę młodych zawodniczek: m. 1 – J. Kóska, m. 2 – Wiktoria Cwalina i m. 3 – W. Matuszak.

W mniej licznej ale ambitnej kategorii Juniorów na Kucach wiodące zawodniczki również zdublowały swoje osiągnięcia zajmując te same miejsca. Złoty medal i pierwsze miejsce w Pucharze 2020 zdobyła Julia Antkowiak z Pony Jumping Team, medal srebrny i drugie miejsce w Pucharze – Ada Leszczyńska z KJ Raduszyn, a medal brązowy i trzecie miejsce w Pucharze – Julia Rochatka z JUKS Abakus Kaczyna.

Za podjęcie się trudu organizacji mistrzostw w trudnej sytuacji obostrzeń związanych z COVID-19 szczególne podziękowania należą się p. Katarzynie Wosik udanie współpracującej z WZJ. Jak zwykle słowa uznania skierować też trzeba do wszystkich, których aktywne uczestnictwo stanowi filar sportowych rozgrywek  – hojnych sponsorów, sędziów, trenerów, rodziców i przede wszystkim samych zawodników, którzy nieustannie podnoszą swoje umiejętności niezależnie od piętrzących się w ostatnim czasie trudności. Miejmy nadzieję, że ta wspólna praca przyniesie owoce również w następnym sezonie!

Wyniki link

L.J.