MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W SKOKACH – KONIN 2021 – MEDALE ROZDANE

W miniony weekend w Koninie zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski w skokach przez przeszkody.

Trzydniowe zmagania zawodników i ich koni zadecydowały o tegorocznych medalach. Mistrzostwa rozegrano w czterech kategoriach: dzieci na kucach w wieku 9-12 lat, 11-16 lat, juniorzy i seniorzy.

W grupie dzieci 9-12 lat medal złoty zdobyła Michalina Jach reprezentująca KJ Herkules Wapno na klaczy Kreska, medal srebrny wywalczyła Alicja Poprawa i Maks z KJ Hufnal Ostrów Wlkp., natomiast medal brązowy zdobyła Agata Przybyła i Apasjonata Con Amore z KS Sydow Riding Team.

W grupie 11-16 lat złoty medal zdobyła Natalia Knopkiewicz z KJ Ranczo Kołata i Czingis Chan, medal srebrny wywalczył Marcel Soforek z KJ Sokół Damasławek i Annouschka 10, natomiast medal brązowy zdobyła zawodniczka KS Jumping Events Poznań Nina Sućko i River Lilly.

Mistrzynią Wielkopolski w kategorii Juniorów została Oliwia Jach z KJ Herkules Wapno i Chablis, drugie miejsce na podium i srebrny medal wywalczyła zeszłoroczna zwyciężczyni Julia Biskup z KJ Liljówka Stęszewko na wałachu James B, natomiast brązowy medal powędrował do Olgi Tuliszkiewicz i Dassilio z KJ Sokół Damasławek.

W kategorii Seniorów medal złoty zdobyła reprezentantka KJ Sokół Damasławek Agata Dahlke-Burda na klaczy Eulve, srebrny medal wywalczyła Hanna Jachimowicz i Avaletto z KJ Liljówka Stęszewko, a na trzecim stopniu podium stanął Klaudiusz Jach z KJ Herkules Wapno i Black Jack.

Medalistom oraz wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach, trenerom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.