MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU – RACOT 2021

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W UJEŻDŻENIU – RACOT 2021

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw, rozegranych w dniach 2-3 października 2021, wybrana została Stadnina Koni Racot. Ta rozrastająca się coraz bardziej impreza z pewnością nie była zadaniem łatwym, ale organizatorzy poradzili sobie z nim znakomicie, oferując dresażystom dwa czworoboki na profesjonalnym podłożu oraz sprawny zespół czuwający nad przebiegiem całości.
Mistrzostwa rozegrane zostały w formule dwudniowej w pięciu kategoriach i przy bardzo dobrej frekwencji. W grupie Młodzików wystartowało 7 zawodników. Wygrała utytułowana już Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn, która wyprzedziła koleżankę klubową Lilianę Brzykcy oraz Liwię Nowak z JKS Przybyszewo.
Wiktoria Cwalina – na drugim koniu – zwyciężyła również w kategori Juniorów na Kucach. Medal srebrny przypadł w tej grupie Nikoli Antkowiak z klubu Rio Grande Krosinko, a brązowy – Hani Karwowskiej z JUKS Abakus Kaczyna.
W licznej grupie Juniorów na Dużych Koniach krążek ze złotego kruszcu otrzymała Helena Król z SJ Baborówko, która pokonała Otylię Nowakowską ze Stowarzyszenia Interhorse Dobra Nadzieja i Małgorzatę Kuś z SJ Baborówko. Na marginesie warto zauważyć, że w grupach tych pojawiły się zawodniczki, które z sukcesami startują w konkurencji skoków i WKKW, co bardzo dobrze rokuje wielkopolskiemu jeździectwu i wyznacza nowe trendy w szkoleniu młodzieży.
W kategorii Open, która drugiego dnia prezentowała programy dowolne z muzyką, medal złoty otrzymała Halina Kosakowska z KJ Raduszyn, srebrny – Lidia Wachowska z KJ Gronówka, a brązowy – Agnieszka Kowalczyk z JUKS Gold Team Mieczewo.
Niezwykłe emocje towarzyszyły rywalizacji w grupie Seniorów, w której zabłysnęły utalentowane juniorki, które w całości zajęły podium. Mistrzynią Wielkopolski Seniorów została Natalia Głębowska z KJ Raduszyn, I Wicemistrzynią – Dominika Siudzińska z JUKS Abakus Kaczyna, a II Wicemistrzynią – Agnieszka Słodzinka z KJ Podkowa Gruszczyn.
Medalistów dekorowała Wiceprezes zarządu WZJ –  p. Bogna Sąsiadek w asyście Prezesa SK Racot – p. Andrzeja Jęcza i Głównego Hodowcy SK Racot – p. Anny Bielawy – Smoczyk oraz członków Komisji Ujeżdżenia i składu sędziowskiego.
Wszystkim medalistom i uczestnikom Mistrzostw Wielkopolski Związek Jeździecki składa serdeczne gratulacje!

 

Komplet wyników

 

Zdjęcia Foto i Basta